Menu

Kiedy powinnam zacząć odciągać pokarm z piersi?

Podpowiedzi i porady, kiedy zacząć i jak postępować.

W teorii gromadzenie zapasów pokarmu można rozpocząć w dowolnym momencie. W praktyce większość ekspertów zaleca, aby przed użyciem laktatora stworzyć rutynę karmienia piersią.

W teorii gromadzenie zapasów pokarmu można rozpocząć w dowolnym momencie. W praktyce jednak większość ekspertów zaleca, aby przed użyciem laktatora stworzyć rutynę karmienia piersią.

Jeśli w pierwszych tygodniach po urodzeniu dziecka uczucie przepełnienia w piersiach nie jest dla Ciebie komfortowe, dzięki okazjonalnej sesji odciągania pokarmu możesz odciążyć nabrzmiałe piersi. Powinna to jednak być tylko krótka, przynosząca Ci ulgę sesja.

Jeśli myślisz, że odciąganie pokarmu jest jak składanie zamówienia u mleczarza, powinnaś wiedzieć, że za każdym razem, kiedy odciągasz pokarm, dajesz sygnał swojemu ciału, że kolejnego dnia musi dostarczyć tę samą ilość mleka. Zbyt wiele „zamówień” w pierwszych tygodniach sprawi, że Twoje ciało będzie myślało, że masz trojaczki i w konsekwencji wyprodukuje nadmiar pokarmu. Nic prostszego!

Kiedy jesteś już gotowa do rozpoczęcia odciągania pokarmu, spróbuj robić to zawsze o tej samej porze i po karmieniu. Pora dnia, którą wybierzesz, zależy od przyczyny odciągania pokarmu. Dla przykładu:

Chcesz zrobić zapasy mleka?

Odciągaj pokarm rano, ponieważ jest to najbardziej produktywny czas – Twoje hormony odpowiedzialne za produkcję mleka zrobiły swoje w nocy.

Tata biorący na siebie karmienie nocne

CHCESZ, ŻEBY NOCNYM KARMIENIEM ZAJĄŁ SIĘ TATA?

Podawanie dziecku mleka odciągniętego wieczorem jest idealne, ponieważ zawiera ono wszystkie wspaniałe hormony wywołujące sen. Warto zaznaczyć pojemnik, w którym przechowywane jest nocne mleko. Chcesz zwiększyć produkcję mleka? Odciągaj pokarm po każdym dziennym karmieniu, aby zwiększyć mleczne dostawy!

CZUJESZ OBRZĘK I BÓL W PIERSIACH?

Odciągaj częściej małe ilości pokarmu – potrzebujesz ulgi.

PAMIĘTAJ

Za każdym razem, kiedy odciągasz pokarm, dajesz sygnał swojemu ciału, że Twoje dziecko zostało nakarmione. Nawet jeśli odciągasz pokarm i nie ma mleka, następna porcja jest już w drodze.

Jak zacząć odciągać pokarm?

Refleksje mam na temat odciągania pokarmu

deep-breath-trust

Wygląda na to, że jesteś w innym kraju Czy chcesz zmienić wersję strony?

Zignoruj