Menu

Czy będę mogła odciągać pokarm z piersi w pracy?

Odciąganie mleka z piersi w pracy zamiast być zniechęcającym doświadczeniem, stanie się powszechnym zadaniem.

W TOMMEE TIPPEE ROZUMIEMY, ŻE POMYSŁ POGODZENIA PRACY Z ODCIĄGANIEM MLEKA Z PIERSI W BIURZE (NIE WSPOMINAJĄC JUŻ O NAPOMKNIĘCIU SZEFOWI SŁOWA „PIERŚ”!) JEST CZYMŚ, CO ZNIECHĘCA WIĘKSZOŚĆ NOWYCH MAM. JEDNAK WIELE MAM DECYDUJĄCE SIĘ NA KONTYNUACJĘ KARMIENIA PIERSIĄ PO POWROCIE DO PRACY, PRZEZ CO JEST TO BARDZO POWSZECHNE I ŁATWE DO ZORGANIZOWANIA Z ODPOWIEDNIM PRZYGOTOWANIEM I WSPARCIEM.

Pump and Go

TAK, WŁAŚNIE UŻYŁAM SŁOWA „PIERŚ”

Zanim wrócisz do pracy, porozmawiaj z bezpośrednim przełożonym, aby poinformować go o zamiarze odciągania mleka w godzinach pracy. Wiele mam przeszło już tę drogę przed Tobą, a więc chodzi tylko o uzgodnienie, w jaki sposób najlepiej będzie to działało dla Ciebie i w ramach Twojej określonej roli w pracy. Dla niektórych przełożonych może to być pierwszy raz, kiedy ktoś prosi ich o to, a więc będziesz torować drogę. Pracodawca powinien zrobić wszystko, co w jego mocy, aby Ci pomóc. Przecież mamy, które podają dziecku mleko z piersi, rzadziej korzystają ze zwolnień z pracy niż mamy dzieci karmionych mlekiem modyfikowanym. Miej w zanadrzu kilka pomysłów na to, jak sprawić, aby to wszystko zadziałało. Wyjaśnij również, czego będziesz potrzebowała.

CZY MASZ DO DYSPOZYCJI WYGODNE MIEJSCE?

Potrzebujesz czystego, ciepłego i prywatnego miejsca z wygodnym krzesłem, gdzie będziesz mogła wygodnie odciągać mleko. Toaleta nie jest odpowiednim miejscem. Niektóre miejsca pracy mogą być wyposażone w salę przeznaczoną do odciągania mleka lub relaksu. Jeśli nie ma takiej sali, skorzystaj z kreatywnego rozwiązania, np. puste pomieszczenie konferencyjne lub biuro, w którym można umieścić odpowiednie oznaczenie na drzwiach. Pomieszczenie musi być wyposażone w gniazdo zasilania w celu podłączenia laktatora i musi znajdować się w nim czysta powierzchnie, na której będziesz mogła rozłożyć cały ekwipunek. W pobliżu musi znajdować się jeszcze miejsce, gdzie można umyć ręce i laktator.

Milk storage pot with milk

PRZECHOWUJ W CHŁODNYM MIEJSCU

Idealne miejsce będzie wyposażone w lodówkę, w której można przechować odciągnięty pokarm do czasu powrotu do domu. Jeśli nie ma takiej możliwości, skorzystaj ze wspólnej lodówki w innym miejscu budynku lub, jeśli wolisz, z chłodziarki wypełnionej workami lodu.

TWÓJ ROZKŁAD GODZIN NA ODCIĄGANIE POKARMU

Zastanów się, kiedy jest najlepsza pora na odciąganie pokarmu w pracy. Musisz odciągać mleko tak często, jak karmisz swoje dziecko — najlepiej 2-3 razy w trakcie godzin pracy. Każda sesja trwa około 30 minut, włączając przygotowanie. Pomyśl, jak dopasować je do swoich godzin pracy. Niektóre mamy korzystają z dozwolonych przerw, inne przychodzą wcześnie i zostają trochę dłużej w pracy. Niektóre nawet zabierają pracę do domu... ostatni trend wielozadaniowości.

Trzymaj w biurze zapasowy biustonosz, bluzkę i wkładki laktacyjne na wypadek wycieków.

NAWIĄŻ KONTAKT Z INNYMI

Prawdopodobnie nie jesteś jedyną karmiącą mamą w swoim miejscu pracy! Znajdź inne mamy i dziel się doświadczeniami, wskazówkami, a nawet sesjami odciągania mleka, jeśli potrzebujesz towarzystwa.

Rozpoczęcie pracy może wydawać się dziwne, ale szybko przywykniesz do rutyny i w krótkim czasie staniesz się ekspertem od odciągania mleka. Oto kilka mądrych porad od mam, które mają już odciąganie mleka w miejscu pracy za sobą!

Bez względu na to, jak będziesz zapracowana, nie możesz dopuścić do obrzęku piersi. Stanowi to duże ryzyko wystąpienia zapalenia sutka.

„Do pracy weź podwójną liczbę części laktatora, które trzeba myć. W ten sposób, gdy Ci się spieszy, będziesz miała zapas gotowy na następną sesję”.

„Chroń godziny przeznaczone na odciąganie pokarmu poprzez zablokowanie ich w kalendarzu”.

„Zdarzają się wypadki. Przyjmij je z uśmiechem”.

„Trzymaj zdjęcia dziecka w torbie z laktatorem. Pomogą Ci w stymulacji produkcji pokarmu. Możesz też obejrzeć film z Twoim dzieckiem na telefonie”.

Więcej refleksji mam na temat odciągania pokarmu

Poczułam się, jakbym na powrót stawała się sobą.
Przeczytaj historię Amy

Wygląda na to, że jesteś w innym kraju Czy chcesz zmienić wersję strony?

Zignoruj