Menu

Jak rozpocząć odciąganie mleka z piersi?

Posiadasz już laktator, więc teraz nadszedł czas, aby rozpocząć odciąganie pokarmu. Tommee Tippee służy radą, która pomoże Ci zacząć odciągać pokarm.

Może trochę potrwać, zanim oswoisz się z ODCIĄGANIEM POKARMU. Wszystko jest jednak w jak najlepszym porządku – tak samo jak Twoje dziecko, Ty też jesteś nowicjuszem. Odciąganie wymaga nieco wprawy, ale odprężenie jest ważne, aby pobudzić przepływ mleka. Dlatego spróbuj się zrelaksować, nie spiesz się i przygotuj się na kilka falstartów!

Sterylizator Tommee Tippee

wskazówki przed odciąganiem pokarmu

Zanim zaczniesz odciągać pokarm, powinnaś:

  • Wysterylizować wszystkie części laktatora – przed każdym użyciem.
  • Złożyć laktator zgodnie z instrukcją producenta.
  • Pamiętaj, że pokarm z piersi należy przechowywać w sterylnym pojemniku. Wstępnie sterylizowane saszetki są idealne, ponieważ można do nich bezpośrednio odciągać pokarm, a następnie po prostu wrzucić je do lodówki lub zamrażarki – bez przelewania, bez bałaganu, bez odpadów!
Relaksujące odciąganie pokarmu

JAK ROZPOCZĄĆ OCIĄGANIE POKARMU?

Możesz odciągać pokarm za pomocą laktatora lub ręcznie. Niezależnie od tego, co wybierzesz, jest kilka rzeczy, które ułatwią Ci to zadanie:

  • Znajdź wygodne i ciche miejsce. Zastanów się, co wprowadzi Cię w stan relaksacji. Może pomocna będzie muzyka?
  • Przygotuj wszystko, czego potrzebujesz: wysterylizowany laktator i pojemnik (nasze sterylizowane saszetki Express & Go doskonale nadają się do tego celu), napój, przekąska, telefon, pilot do telewizora i coś, co pomoże Ci skupić się na dziecku – może to być zdjęcie lub film, a nawet jego kocyk.
  • Upewnij się, że umyłaś ręce, i usiądź wygodnie.
  • Aby przywołać wrażenie dziecka szukającego piersi przed karmieniem, delikatnie pomasuj pierś (w tym także sutek) – pobudzi to produkcję hormonów odpowiedzialnych za laktację.

Teraz powinnaś być gotowa do rozpoczęcia odciągania pokarmu…

Wskazówka dotycząca ODCIĄGANIA pokarmu

Podczas odciągania pokarmu najpierw upewnij się, że pierś szczelnie otacza otwór laktatora. Aby wszystko działało sprawnie, osłonka musi się zassać.

Jeśli korzystasz z laktatora elektrycznego, zacznij odciąganie w trybie powolnym. Upewnij się, że laktator jest odpowiednio i wygodnie ustawiony. Powinnaś zobaczyć, jak mleko kropla po kropli wypełnia pojemnik. Jeśli mleko się nie pojawia, spróbuj wyregulować laktator na piersi, aby uzyskać lepsze zasysanie.

Podczas odciągania użyj jednej ręki do masażu piersi od pachy w kierunku sutka.

Upewnij się, że odciągasz pokarm aż do zatrzymania wypływu mleka w każdej piersi. To, jak długo to potrwa, może zależeć indywidualnie od mamy, a nawet od dnia. Nie martw się, jeśli uda Ci się odciągnąć tylko odrobinę mleka – każdy jest inny, a z czasem będzie coraz łatwiej.

Jeśli masz problemy z odciąganiem pokarmu, możesz spróbować tak zwanej „kompresji piersi”. Pomoże to stymulować dodatkowe odpływy i dokładny drenaż wszystkich przewody mlecznych.

Po odciągnięciu pokarmu z jednej piersi należy powtórzyć czynność na drugiej piersi.

Ręczne odciąganie pokarmu

Aby ręcznie odciągnąć mleko, przykryj pierś dłonią i umieść kciuk tuż nad sutkiem. Uciskaj i popuszczaj sutek do momentu, kiedy zacznie z niego wypływać mleko. Kontynuuj, dopóki wypływ mleka się nie zatrzyma, a następnie powtórz czynność na drugiej piersi. Po ukończeniu czynność na obu piersiach, pamiętaj o umieszczeniu pokarmu w sterylnych pojemnikach.

Odciąganie pokarmu ręką może się wydawać trochę dziwaczne, a dojście do wprawy wymaga czasu – nie przejmuj się, jeśli potrzebujesz kilku podejść.

Inne artykuły pomocne w zrozumieniu odciągania pokarmu:

Kiedy powinnam zacząć odciągać pokarm?

Jak przechowywać odciągnięte mleko?

geniuses

Wygląda na to, że jesteś w innym kraju Czy chcesz zmienić wersję strony?

Zignoruj