Menu

Jak bezpiecznie odmrozić zamrożony pokarm z piersi?

Nie trać cennych składników odżywczych, na które tak ciężko pracowałaś.

CIĘŻKO PRACOWAŁAŚ, ABY ZGROMADZIĆ ZAPASY POKARMU Z PIERSI W ZAMRAŻARCE – ALE CO TERAZ? PRAWIDŁOWE ROZMROŻENIE OCHRONI JEGO SKŁADNIKI ODŻYWCZE.

Podgrzewacz do butelek i saszetek Express and Go

Najłatwiejszym sposobem rozmrażania odciągniętego pokarmu jest umieszczenie go w lodówce lub pozostawienie w temperaturze pokojowej. Można go również rozmrozić, pozostawiając w letniej wodzie. Albo użyć podgrzewacza Express and Go, który jest wyposażony w specjalną funkcję rozmrażania zamrożonego pokarmu z piersi.

NIE ulegnij pokusie skorzystania kuchenki mikrofalowej, nawet jeśli bardzo Ci się spieszy. Nie tylko zniszczy to wszystkie składniki odżywcze zawarte w mleku, ale może również spowodować wytworzenie gorących miejsc, które mogą poparzyć usta dziecka.

Jeśli rozmrożone mleko znajduje się w lodówce, można je przechowywać przez 24 godziny, o ile nie zostało wcześniej podgrzane. Jeśli zostało rozmrożone w temperaturze pokojowej, można przechowywać je w lodówce przez 4 godziny. Nie ulegaj jednak pokusie ponownego zamrożenia.

Jeśli Twoje dziecko nie jest głodne i po karmieniu zostało trochę pokarmu z piersi, resztę mleka należy wylać – niezależnie od tego, jak bardzo nie lubisz tego robić.

Czy będę mogła odciągać mleko w pracy?

Aby mleko smakowało dzieciom, nie trzeba go podgrzewać – temperatura pokojowa jest w porządku.
Czytaj więcej

Wygląda na to, że jesteś w innym kraju Czy chcesz zmienić wersję strony?

Zignoruj