Menu

Jak mój partner może mi pomóc przy karmieniu piersią?

Wsparcie jest ważne nawet podczas karmienia piersią

Przyszłych ojców często dziwi, że najważniejszym czynnikiem ułatwiającym młodej mamie karmienie jest wsparcie ze strony jej partnera!

Pomoc może mieć bardzo różne formy. W poradniku ojcowie i karmienie Tommee Tippee podpowiada, jakie:

Bądź jej wsparciem

Karmienie piersią jest naturalne, ale nie jest łatwe. To tak jak jazda samochodem – aby poczuć się swobodnie za kierownicą, potrzeba czasu i praktyki. Znaczenie emocjonalnego wsparcia, jakie możesz zapewnić swojej partnerce w tym okresie, jest nieocenione. Obejmuje również chronienie jej przez pełnymi dobrych intencji, ale nadgorliwymi krewnymi!

Pomóż jej się zrelaksować

Czy z dodatkową poduszką byłoby jej wygodniej? A może w relaksie i produkcji mleka pomoże jej masaż karku? Możesz też przynieść jej szklankę wodę i coś do jedzenia – karmienie to naprawdę wyczerpująca praca.

Weź na siebie domowe obowiązki

Karmiąca mama widzi wokół siebie mnóstwo rzeczy do zrobienia! Pomagając w domu, kiedy ona zajmuje się karmieniem, zdejmiesz z jej zatroskanej głowy ogromny ciężar. Możesz też wziąć na siebie część zadań w ramach opieki nad dzieckiem, na przykład kąpiel. Tatusiowie świetnie radzą sobie również z uspokajaniem płaczących noworodków – są dla maluchów drugą najbliższą osobą i w przeciwieństwie do mam nie pachną mlekiem!

Pomoc przy karmieniu

Tata nie jest w stanie zapewnić dziecku pokarmu. Jednak jeśli mama może odciągać pokarm, jej partner może od czasu do czasu zająć się karmieniem. Korzysta na tym każdy – mama może się wyspać lub wyskoczyć z domu, tata nawiązuje z dzieckiem bliższe więzi, a maluch nie jest głodny i dostaje najlepszą formę pokarmu, czyli mleko mamy.

Posłuchaliśmy opinii rodziców na temat odciągania, przechowywania i podawania pokarmu i zrozumieliśmy, że każdy z tych etapów może być znacznie prostszy i znacznie łatwiejszy. Nasza nowa gama produktów Express and Go znacznie ułatwia karmienie odciągniętym mlekiem – do odciągania, przechowywania, podgrzewania i karmienia używa się tej samej saszetki. Zajrzyj tutaj, jeśli planujesz dzielić się karmieniem z partnerem. Te butelki mają również specjalny kształt imitujący kobiecą pierś. Ułatwia to dziecku przejście z karmienia piersią do karmienia butelką i – co ważniejsze – z powrotem.

Poznaj żargon karmienia piersią

Czy mogę nadal karmić piersią po powrocie do pracy?

Wszystko szło dobrze, dopóki położna nie zauważyła kilku niepokojących objawów. Nagle wszystko się zmieniło.
Przeczytaj historię Bena

Wygląda na to, że jesteś w innym kraju Czy chcesz zmienić wersję strony?

Zignoruj