Menu

Wskazówki i porady dotyczące karmienia butelką

Tommee Tippee zapytał rodziców o porady dotyczące karmienia butelką. Skorzystaj z pomocnych rad innych rodziców takich jak Ty.

Jeśli nigdy wcześniej nie karmiłaś dziecka, ta perspektywa może Cię zniechęcić. Po kilku razach jednak nie będziesz wiedzieć, o co tyle zmartwień.

Kto nie lubi mądrych porad, zwłaszcza jeśli chodzi o karmienie butelką? Tommee Tippee poprosił o wskazówki najlepszych ekspertów — rodziców, którzy pierwsze kroki mają już za sobą. Poznaj ich złote rady...
Karmienie butelką

Zrelaksuj się...

To może być najspokojniejsza część dnia z noworodkiem, więc rozkoszuj się nią. Usiądź wygodnie i miej pilota oraz telefon w zasięgu ręki, a następnie ciesz się bliskością Twojej pociechy.

Idealne chwile

Karmienie może być idealną chwilą, aby zapomnieć o stresie całego dnia i przeżyć ten magiczny moment z Twoim dzieckiem. Dziecko może błyskawicznie pochłonąć mleko lub poświęcić tej czynności dłuższą chwilę. Słyszałaś już tyle razy, że to wszystko tak szybko przemija. Zwolnij więc na zaledwie kilka minut i ciesz się chwilą niezależnie od tego, ile ona trwa.

Sprawdzenie temperatury

Wszyscy lubimy naszą kawę w odpowiedniej temperaturze. Nie za ciepła ani nie za zimna. Jeśli Twoje dziecko lubi ciepłą butelkę, użyj wewnętrznej części nadgarstka. Jeśli jest to komfortowa temperatura, możesz zacząć karmić. Dlaczego nadgarstek? Ponieważ jest wrażliwy na ciepło i mamy do niego wygodny dostęp również w miejscu publicznym.

Trochę za nisko, trochę za wysoko...

Być może powiedziano Ci, że dziecko podczas karmienia należy trzymać pod kątem 45 stopni. Ale jeśli jest to dla Ciebie zbyt naukowe podejście, zgięcie ręki to idealne miejsce, gdzie Twoje dziecko poczuje się komfortowo. Dopóki dziecko znajduje się w połowie drogi pomiędzy siedzeniem a leżeniem, wszystko jest w porządku. To naprawdę jest proste.

karmienie antykolkowe

Powietrze... Twój największy wróg

Jeśli chodzi o karmienie, powietrze w mleku zwykle wywołuje gęsią skórkę u większości rodziców i może prowadzić do tego najbardziej przerażającego tematu, jakim jest kolka. Szybka wskazówka podczas karmienia butelką to pamiętanie, aby butelka nie była trzymana zbyt płasko. Zawsze przechyl butelkę tak, aby smoczek był pełen mleka. W miarę opróżniania się butelki, musisz przechylać ją wyżej. Jeśli martwi Cię powietrze, spróbuj naszej nowej butelki Ultra, która dzięki ustawieniu smoczka pod kątem zawsze zapewnia smoczek pełen mleka lub naszej butelki Advanced Comfort.

Małe gryzonie

Twój piękny noworodek nie zawsze będzie mieć miękkie dziąsła. Wkrótce zaczną wyrzynać się zęby i od tego momentu należy sprawdzać, czy smoczki nie są obgryzione. Smoczki są miękkie dla małych dziąseł, więc zęby mogą je uszkodzić. Jeśli Twój maluszek ząbkuje lub lubi przeżuwać, miej go na oku i wymieniaj smoczki. Dotyczy to również smoczków uspokajających.

Karmienie butelką

Co robić, gdy dziecko nie akceptuje butelki?

Niezależnie od tego, czy przechodzisz z piersi na butelkę czy karmienie mieszane, jeśli Twój maluch nie akceptuje butelki jest to dość frustrujące. To z pewnością skłoni cię do zastanowienia się, kto tak naprawdę rządzi w tej relacji! Jest to problem, z którym boryka się wielu rodziców i jest wiele porad na ten temat, ale nie ma magicznego rozwiązania. Zanim jednak wypróbujesz wszystkie marki butelek na rynku, aby znaleźć tę odpowiednią, pewna doza wytrwałości i zdrowego rozsądku przybliży Cię nieco do celu i pozwoli zaoszczędzić pieniądze.

Bądźmy szczerzy, Twoje dziecko do tej pory cieszyło się luksusem i wygodą ciepłej piersi, i nic innego mu tak wspaniale tego nie zastąpi. Oczekiwanie natychmiastowych wyników jest więc mało realistyczne. Im dłużej Twoje dziecko było karmione piersią, tym bardziej butelka nie zrobi na nim wrażenia. Przygotuj się więc, że nie pójdzie tak płynnie, jak można by się tego było spodziewać.

Jednak zanim zaczniesz rwać sobie włosy z głowy, pamiętaj, że większość dzieci przechodzi przez ten proces i na koniec się udaje. Oto kilka porad na temat karmienia butelką, które możesz wziąć pod uwagę, jeśli Twoje dziecko nie akceptuje butelki.

Rozpocznij wcześnie

Jeśli przechodzisz na butelkę, ponieważ wracasz do pracy, daj sobie i swojemu dziecku mnóstwo czasu na wprowadzenie nowej rutyny. Jeśli planujesz przejście na mleko modyfikowane, spróbuj przyzwyczaić dziecko do butelki z mlekiem z piersi, zanim przejdziesz na mleko modyfikowane.

Babcia karmi dziecko

Włącz do karmienia ochotników

Wyobraź sobie, że jesteś na diecie i jesz swój zdrowy obiad, a przed Tobą na stole leży ogromne ciastko. Nic dziwnego, że niemowlę nie chce jeść, gdy ma przed sobą właśnie to, czego chce najbardziej (Twoja pierś). Spróbuj przekonać inną osobę do nakarmienia dziecka. Nie bądź w pobliżu, aby nie przypominać maluchowi o tym, co lubi najbardziej.

Dziecko woli być bliżej Twojej piersi

Smoczek na butelce kształtem przypominający pierś, może pomóc w zakceptowaniu go przez dziecko. Smoczki Tommee Tippee są najbardziej zbliżone do kształtu piersi i nie utrudniają ruchu. Dlatego też jest bardziej prawdopodobne, że dziecko je zaakceptuje.

Butelkowa obsesja

Gdy wypróbowałaś już wszystkich sposobów, możesz ulec pokusie przetestowania różnych butelek i smoczków, dopóki dziecko nie zaakceptuje jednej z nich. Za każdym razem jednak, gdy próbujesz butelki, dziecko będzie się z nią czuło nieco bardziej komfortowo. Zakładając, że wypróbowałaś już wszystkich sposobów, sześć prób tej samej butelki może okazać się bardziej skuteczne niż wypróbowanie sześciu różnych butelek. Zaoszczędź pieniądze i daj szansę butelce, która Twoim zdaniem najlepiej naśladuje kształt i ruch piersi.

Ile powinno pić moje dziecko?

Jak przygotować butelkę z mlekiem modyfikowanym?

Wybór butelki lub karmienia piersią należy tylko i wyłącznie do Ciebie. 
Czytaj więcej

Wygląda na to, że jesteś w innym kraju Czy chcesz zmienić wersję strony?

Zignoruj