Wsparcie produktowe

Uzyskaj pomoc dotyczącą posiadanych produktów

Nie wiesz, jak używać jednego z naszych produktów?

Nie masz pewności, jak je czyścić?

Znajdź wszystkie przydatne informacje właśnie tutaj.

Smoczek do Butelek


Smoczek do Butelek

Smoczki do butelek Closer to Nature

Wprowadzenie

Dziękujemy za zakup butelek Closer to Nature. Aby pomóc Ci rozpocząć ich używanie oraz zadbać o to, by służyły dziecku przez długi czas, zebraliśmy tu wszystkie niezbędne informacje, jak również przydatne wskazówki, porady i instrukcje dotyczące rozwiązywania problemów.

CZĘŚCI PRODUKTU

Oto szczegółowy przewodnik opisujący działanie smoczków do butelek Closer to Nature.


SZYBKI START

Przed pierwszym użyciem butelek:

 • Rozłóż wszystkie części i zanurz je na 5 minut we wrzącej wodzie dla zapewnienia właściwej higieny
 • Umyj wszystkie elementy w ciepłej mydlanej wodzie
 • Spłucz czystą wodą i wysterylizuj
 • Złóż butelkę, jak pokazano na obrazku
 • Składając butelkę pamiętaj o sprawdzeniu zaworu (C), trzymając go pod światło, aby sprawdzić czy nacięcie w silikonowe kopule nie jest szczelnie zamknięte. Jeśli nacięcie jest zamknięte, ściśnij je delikatnie palcami w celu otworzenia. Jeśli zawór jest szczelnie zamknięty, butelka nie będzie poprawnie odpowietrzać mleka.
 • Po użyciu umyj wszystkie elementy w ciepłej wodzie z dodatkiem mydła i spłucz czystą wodą, przygotowując do ponownej sterylizacji

Jak korzystać z butelek dla niemowląt Tommee Tippee?

*Obejrzyj dokładnie smoczek przed każdym użyciem i delikatnie pociągnij go we wszystkich kierunkach

**Ze względów bezpieczeństwa i dla zachowania higieny zaleca się wymianę smoczka do butelki co 2 miesiące lub wcześniej w przypadku zauważenia oznak uszkodzenia lub zużycia

Gdzie powinien znajdować się zawór, kiedy karmię dziecko?

Zawór będzie działał niezależnie od ułożenia butelki, ale najlepiej, by znajdował się na górze, blisko noska malucha.

Smoczki Closer to Nature wyglądają tak samo, czy mogę użyć ich z butelkami antykolkowymi Advanced Anti-Colic?

Nie, smoczków Closer to Nature nie można używać z butelkami Advanced Anti-Colic. Smoczki Closer to Nature posiadają wbudowany zawór odpowietrzający i nie są kompatybilne z butelkami antykolkowymi Advanced Anti-Colic. Zawór w butelce antykolkowej Advanced Anti-Colic znajduje się wewnątrz butelki, ma kształt gwiazdy i jest złączony z końcówką rurki odpowietrzającej. Ważne jest, aby używać właściwego smoczka z odpowiednim rodzajem butelki.

Jak trwałe są smoczki do butelek?

Smoczki muszą znosić całkiem sporo ze strony małych dziąseł i ząbków, dlatego należy je regularnie wymieniać. Zalecamy wymianę smoczków co 2 miesiące lub po zauważeniu pierwszych oznak uszkodzenia lub zużycia.

Czy mogę kupić butelki ze smoczkami o szybszym przepływie?

Wszystkie nasze butelki, z wyjątkiem pojemności 340 ml, są obecnie standardowo wyposażone w smoczki o powolnym przepływie, ponieważ są one najlepsze dla noworodków, a większość rodziców kupuje butelki, zanim dziecko przyjdzie na świat. Nasza butelka 340 ml jest wyposażona w smoczek o średnim przepływie.
W miarę rozwoju dziecka możesz kupić dodatkowe smoczki o szybszym przepływie, jeśli maluch chce jeść szybciej.
Mamy w asortymencie smoczki o średnim przepływie, odpowiednie dla większości dzieci w wieku od około 3. miesiąca, oraz smoczki o szybkim przepływie, które spodobają się maluchom od mniej więcej 6. miesiąca życia. Podany wiek jest jedynie sugerowanym zakresem — Ty sama najlepiej znasz swoje dziecko i będziesz najlepszą osobą do podjęcia decyzji, kiedy będzie ono gotowe na smoczek o szybszym przepływie.

Czyszczenie i konserwacja

TAK POSTĘPUJ

 • Przed pierwszym użyciem butelki rozłóż wszystkie części i zanurz je na 5 minut we wrzącej wodzie dla zapewnienia właściwej higieny
 • Umyj butelkę przed pierwszym i po każdym użyciu
 • Zawsze myj butelkę natychmiast po użyciu
 • Myj butelkę w ciepłej mydlanej wodzie lub w zmywarce (tylko na górnej półce)
 • Pamiętaj o rozłożeniu pierścienia zaworu (D) i rurki odpowietrzającej (E), aby dokładnie je wyczyścić za pomocą załączonej szczoteczki
 • Do czyszczenia innych elementów butelki użyj szczotki do czyszczenia butelek i smoczków Tommee Tippee
 • Wysterylizuj wszystkie elementy butelki po umyciu oraz przed użyciem (wszystkie je można sterylizować metodą parową (sterylizacja elektryczna lub w mikrofali), przez wygotowanie lub na zimno z użyciem tabletki/środka do sterylizacji.
 • Obejrzyj dokładnie smoczek przed każdym użyciem i delikatnie pociągnij go we wszystkich kierunkach
 • Wyrzuć go z chwilą zauważenia pierwszych oznak uszkodzenia lub zużycia
 • Ze względów bezpieczeństwa i dla zachowania higieny zalecamy regularną wymianę smoczków do butelek co 2 miesiące

TEGO NIE RÓB

 • Nie czyść butelki rozpuszczalnikiem ani silnymi środkami chemicznymi
 • Nie dopuszczaj do kontaktu butelki z produktami żywnościowymi na bazie tłuszczu, np. sosami z dodatkiem pomidorów lub marchwi
 • Nie wywracaj smoczka na drugą stronę podczas czyszczenia, ponieważ może to skutkować jego uszkodzeniem
 • Nie pozostawiaj ani nie przechowuj butelki w miejscu mocno nasłonecznionym lub w pobliżu źródeł ciepła, ani nie pozostawiaj jej w środku odkażającym (roztworze do sterylizacji) na dłużej niż jest to zalecane, ponieważ może to osłabić materiał smoczka
 • Nie przechowuj w pobliżu ani nie dopuszczaj do kontaktu butelki z rozpuszczalnikami lub silnymi środkami chemicznymi
 • Butelka nie nadaje się do wkładania do tradycyjnego piekarnika ani piekarnika mikrofalowego z włączoną funkcją grillowania
 • Nie podgrzewaj pokarmu w kuchence mikrofalowej ze szczelnie zamkniętą butelką Najpierw zdejmij smoczek, odkręć obsadę i uchwyt butelki


OSTRZEŻENIA

W TROSCE O ZDROWIE I BEZPIECZEŃSTWO TWOJEGO DZIECKA!

 • ZAWSZE należy używać produktu pod nadzorem osoby dorosłej. Przypadki pozostawienia małego dziecka bez opieki z akcesoriami służącymi do picia skutkowały wypadkami, takimi jak upadki i odłączenie elementów produktu.
 • Przed podaniem pokarmu należy zawsze sprawdzić jego temperaturę. Podgrzewanie mleka w kuchence mikrofalowej może powodować bardzo wysoki miejscowy wzrost temperatury. Należy zachować szczególną ostrożność podczas podgrzewania pokarmu w kuchence mikrofalowej.
 • Podgrzany pokarm należy zawsze wymieszać dla równomiernego rozprowadzenia ciepła oraz sprawdzić temperaturę przed podaniem.
 • Przygotowując pokarm, należy stosować się do wskazówek producenta mleka modyfikowanego. Świeżo przegotowaną wodę pozostawić do ostygnięcia przed wlaniem jej do butelki.
 • NIGDY nie należy używać smoczków do butelek jako smoczków uspokajających.
 • Ciągłe i długotrwałe ssanie płynów prowadzi do próchnicy. U małych dzieci próchnica może rozwijać się nawet w przypadku spożywania napojów niesłodzonych. Może to nastąpić, jeśli dziecko używa butelki przez dłuższy okres w ciągu dnia, a w szczególności w nocy, gdy wydzielanie śliny jest ograniczone, a butelka pełni funkcję smoczka uspokajającego.

Czy butelki można myć w zmywarce?

Oczywiście! Włóż je jednak na górną półkę. Tak, jak w przypadku wszystkich białych lub przezroczystych przedmiotów z tworzywa sztucznego, butelki mogą ulec zaplamieniu i stracić estetyczny wygląd po umyciu w zmywarce (będzie to winą np. sosu bolońskiego lub zupy marchewkowej, którą spożywaliście z maluchem dzień wcześniej). Jeśli nie uda się usunąć plam, nie szkodzi — butelki są nadal w pełni bezpieczne, po prostu nie wyglądają już tak ładnie.

Rozwiązywanie problemów

Smoczek zapada się podczas karmienia — dlaczego?

Jeśli smoczek zapada się podczas karmienia, dziecko potrzebuje ponad 20 minut na wypicie butelki lub jeśli pociąga za smoczek lub zasypia w trakcie karmienia, może to oznaczać, że nadszedł czas na zwiększenie przepływu smoczka.

Mój smoczek wygląda na poplamiony, co się stało? Czy jest bezpieczny?

Tak samo, jak w przypadku innych akcesoriów kuchennych, smoczki mogą ulec zaplamieniu lub stracić estetyczny wygląd po myciu w zmywarce, a nawet jeśli są myte ręcznie (winowajcą będzie sos boloński lub zupa marchewkowa, którą spożyliście z maluchem dzień wcześniej).

Smoczki przybierają matowy wygląd zwykle w wyniku sterylizacji na zimno silnym roztworem odkażającym. Sterylizacja na zimno jest w pełni akceptowalną metodą, ale w przypadku zbyt silnej mocy roztworu (co łatwo może się zdarzyć!), smoczek może się odbarwić.

Nie przejmuj się jednak — smoczki są nadal całkowicie bezpieczne, po postu wyglądają nieco inaczej.

Dlaczego moje smoczki szybko się zużywają?

Smoczki muszą znosić całkiem sporo ze strony małych dziąseł i ząbków, dlatego należy je regularnie wymieniać. Zalecamy wymianę smoczków co 2 miesiące lub po zauważeniu pierwszych oznak uszkodzenia lub zużycia.Antykolkowe smoczki do butelek Advanced Anti-Colic

Wprowadzenie

Dziękujemy za zakup naszych smoczków do butelek antykolkowych Advanced Anti-Colic. Aby pomóc Ci rozpocząć ich używanie oraz zadbać o to, by służyły dziecku przez długi czas, zebraliśmy tu wszystkie niezbędne informacje, jak również przydatne wskazówki, porady i instrukcje dotyczące rozwiązywania problemów.

Czy mogę myć butelki i ich smoczki w zmywarce?

Oczywiście! Włóż je jednak na górną półkę. Tak, jak w przypadku wszystkich białych lub przezroczystych przedmiotów z tworzywa sztucznego, butelki i smoczki mogą ulec zaplamieniu i stracić estetyczny wygląd po umyciu w zmywarce (będzie to winą np. sosu bolońskiego lub zupy marchewkowej, którą spożywaliście z maluchem dzień wcześniej). Jeśli nie uda się usunąć plam, nie szkodzi — butelki i smoczki są nadal w pełni bezpieczne, po prostu nie wyglądają już tak ładnie!


Dlaczego smoczek zapada się podczas karmienia dziecka?

Zaokrąglona kopuła zaworu smoczka Advanced Anti-Colic, która mieści się na dole rurki odpowietrzającej jest bardzo delikatna, ponieważ została wykonana ze specjalnego tworzywa silikonowego. Dlatego może ona czasem skleić się, jeśli butelka nie jest używana przez dłuższy czas lub przed pierwszym użyciem. Aby otworzyć nacięcie w kopule zaworu, umyj wszystkie elementy butelki w ciepłej mydlanej wodzie, spłucz czystą wodą i wysterylizuj.

Następnie złóż butelkę zgodnie z instrukcjami. Składając butelkę pamiętaj o sprawdzeniu zaworu na dole rurki, trzymając go pod światło, aby upewnić się, że nacięcie w silikonowe kopule nie zamknęło się. Jeśli nacięcie jest szczelnie zamknięte, ściśnij je delikatnie palcami w celu otworzenia. Jeśli zawór jest szczelnie zamknięty, butelka nie będzie poprawnie odpowietrzać mleka.


Kiedy moje dziecko będzie gotowe na smoczek o szybszym przepływie?

Nie ma na to pytanie jednoznacznej odpowiedzi, ponieważ każde dziecko jest zupełnie inne. Mamy w asortymencie smoczki o średnim przepływie, odpowiednie dla większości dzieci w wieku od około 3. miesiąca, oraz smoczki o szybkim przepływie, które spodobają się maluchom od mniej więcej 6. miesiąca życia. Inną opcją jest rozważenie wyboru naszych smoczków o zmiennym przepływie, z krzyżowym nacięciem, które pozwalają maluchowi decydować o szybkości przepływu mleka. Większość dzieci na swój sposób sygnalizuje gotowość do jedzenia szybciej.


Jak trwałe są smoczki do butelek?

Nasze butelki wytrzymają tak długo, jak dziecko będzie ich potrzebować, ale smoczki, które poddawane są większej presji, powinny być regularnie wymieniane. Sugerujemy wymianę smoczków do butelek na nowe co 2 miesiące.


Czy mogę używać smoczków Closer to Nature z butelkami antykolkowymi Advanced Anti-Colic?

Jakkolwiek nam przykro z tego powodu, krótka odpowiedź brzmi: nie. Większość naszych produktów składa się z elementów pasujących do siebie nawzajem, by jak najbardziej ułatwić Ci życie. Ale smoczki do butelek Easi-Vent mają wbudowany zawór odpowietrzający, więc nie będą działać poprawnie z butelkami antykolkowymi Anti-Colic.