Menu

Karmienie butelką i karmienie mieszane

Pierś? Butelka? Jedno i drugie? Przeanalizujmy wszystkie dostępne opcje karmienia

Wybór butelki lub karmienia piersią należy tylko i wyłącznie do Ciebie. Ten przewodnik Tommee Tippee to tylko zbiór dostępnych rozwiązań.

Zacznijmy od podstaw

Jeśli chodzi o sposób karmienia dziecka, nawet jeśli już wybrałaś karmienie przy użyciu butelki, istnieje pięć opcji. Typowe opcje karmienia są następujące:

  1. Możesz karmić piersią podczas wszystkich karmień. W tym przypadku nie potrzebujesz butelki dla niemowląt.
  2. Możesz odciągnąć mleko z piersi do butelki i karmić wyłącznie pokarmem z piersi przy użyciu butelki.
  3. Możesz karmić dziecko tylko mlekiem modyfikowanym, sprawiając, że pokarm z piersi zaniknie.
  4. Możesz używać tylko butelki i uzupełniać odciągnięte mleko z piersi mlekiem modyfikowanym.
  5. Możesz karmić piersią podczas kilku karmień i stosować mleko modyfikowane podczas innych.
Karmienie butelką przez mamę

Co to jest karmienie mieszane?

Prawdopodobnie obił Ci się o uszy termin karmienie mieszane. Zwykle odnosi się on do mam, które karmią piersią podczas niektórych karmień i butelką (mleko matki lub mleko modyfikowane) podczas innych. Niektóre mamy nazywają to karmieniem butelką i przełączaniem się między mlekiem matki a mlekiem modyfikowanym. Jest to jednak mniej powszechne.

Dlaczego ludzie mówią o karmieniu mieszanym?

Jest to często spotykany temat, zazwyczaj ze względu na następujące dwie kwestie:

  1. Kiedy mamy karmią mlekiem z piersi, a następnie butelką, dziecko musi przyzwyczaić się do różnicy między przyjmowaniem mleka przez pierś a smoczek butelki. Dążymy to tego, aby dziecko akceptowało karmienie piersią i butelką.
  2. Kiedy mama postanawia zaprzestać karmienia wyłącznie piersią i chce przyzwyczaić dziecko do używania butelki podczas wszystkich karmień (często mlekiem modyfikowanym).

Wyzwanie, jakim staje się nakłonienie dziecka do użycia butelki, jeśli jest ono przyzwyczajone do karmienia piersią, określa się zwykle mianem „akceptacji”. Jeśli odnosi się to do Ciebie, warto przeczytać wskazówki i porady dotyczące karmienia butelką.

Karmienie przez tatę

Czy używanie butelki dziecięcej jest korzystne?

Niezależnie od tego, którą opcję wybierzesz, użycie butelki do karmienia mlekiem matki lub mlekiem modyfikowanym ma pewne korzyści. Oznacza to, że:

  • Wiesz dokładnie, ile mleka przyjęło Twoje dziecko.
  • Nie musisz za każdym razem być obecna, kiedy trzeba nakarmić dziecko — karmienie butelką umożliwia innym uczestniczenie w karmieniu, pozwalając Ci na przerwę lub powrót do pracy w odpowiednim czasie.
  • Karmienie butelką pozwala zaangażować się tacie i nawiązać więź z dzieckiem. Chociaż istnieje wiele innych sposobów, dzięki którym tata może się zaangażować.

Ale oczywiście karmienie piersią jest wyjątkowym doświadczeniem. Niezależnie od tego, czy wybierzesz karmienie piersią, butelką, czy karmienie mieszane, wybór należy do Ciebie. Upewnij się tylko, że Twoja decyzja jest właściwa dla Ciebie i Twojej rodziny.

Wskazówki i porady dotyczące karmienia butelką

Jak przygotować butelkę z mlekiem modyfikowanym?

Kiedy urodziło się dziecko numer dwa, to ja miałam problem.
Przeczytaj historię Rachel

Wygląda na to, że jesteś w innym kraju Czy chcesz zmienić wersję strony?

Zignoruj