Wsparcie produktowe

Uzyskaj pomoc dotyczącą posiadanych produktów

Nie wiesz, jak używać jednego z naszych produktów?

Nie masz pewności, jak je czyścić?

Znajdź wszystkie przydatne informacje właśnie tutaj.

Urządzenie Perfect Prep™


Urządzenie Perfect Prep™

Wprowadzenie

Dziękujemy za zakup urządzenia do przygotowywania pokarmu Tommee Tippee Perfect Prep. Na tej stronie zawarliśmy wskazówki dotyczące zasad jego użytkowania, czyszczenia i pielęgnacji oraz odpowiedzi na najczęściej nurtujące użytkowników pytania.

Nasze urządzenie Perfect Prep zostało zaprojektowane z myślą o ułatwieniu rodzicom karmienia dziecka, dbając o to, by mleko miało zawsze temperaturę ciała i eliminując żmudne przygotowywanie butelek w tradycyjny sposób.

Jeśli więc rozpakowane urządzenie Perfect Prep czeka już, aż je uruchomisz, zapoznaj się z poniższymi odpowiedzi na Twoje ewentualne pytania.

I pamiętaj — potrzebując dodatkowego wsparcia, śmiało skontaktuj się z nami!

Części urządzenia

Oto przewodnik po wszystkich częściach Twojego urządzenia Perfect Prep. Tu dowiesz się również, jak składają się one w całość. Przed rozpoczęciem upewnij się, że masz pod ręką wszystko, czego potrzeba.


Czyszczenie urządzenia

Dlaczego należy używać filtra Tommee Tippee?

Wiemy, że niektórzy użytkownicy kupują standardowe filtry do wody dla dzbanków, raczej niż filtry Tommee Tippee, do użytku w urządzeniach Perfect Prep. Większość standardowych filtrów do wody nie zawiera antybakteryjnej membrany filtrującej, a tym samym NIE usunie bakterii. Dlatego niezwykle ważne jest, aby zadbać o zakup i używanie właściwego filtra antybakteryjnego Tommee Tippee.

Obejrzyj poniższe wideo, aby pozbyć się wszelkich wątpliwości, dlaczego najlepszym rozwiązaniem dla urządzenia Perfect Prep jest filtr Perfect Prep.

Dlaczego należy zanurzyć filtr w wodzie przed użyciem?

Zanurzenie filtra przed użyciem zapewnia usunięcie wszystkich pęcherzyków powietrza i luźnych drobin pozostałych w filtrze przed rozpoczęciem korzystania z urządzenia. Obecność pęcherzyków mogłaby zakłócić jego działanie. Filtr wystarczy zanurzyć na około jedną minutę.

Po umieszczeniu filtra w urządzeniu użyj cyklu „Pierwsza butelka” (bez dodawania mleka modyfikowanego) do ostatniego przepłukania, które kończy proces usuwania powietrza. Po zakończeniu urządzenie jest gotowe do pracy!

Pamiętaj — w sprawie wszystkich pytań lub obaw związanych z tym procesem skontaktuj się z nami. Chętnie z Tobą porozmawiamy.

Do czego służy strumień wrzątku?

Początkowy strumień wrzątku to kluczowa funkcja urządzenia Perfect Prep. Nie tylko ułatwia i przyspiesza rozpuszczenie mleka modyfikowanego, ale też zabija bakterie, które mogłyby się w nim znajdować. Woda w strumieniu wrzątku ma temperaturę przekraczającą 70°C.

Dlaczego nie mogę przygotować porcji mniejszej niż 120 ml?

Bardzo chcielibyśmy umożliwić przygotowywanie mniejszych porcji mleka w urządzeniu Perfect Prep, ale 120 ml to najmniejsza dopuszczalna objętość, by proces przygotowania butelki mógł składać się z dwóch etapów:

 1. Początkowego strumienia wrzątku, odpowiednio dużego, by rozpuścić proszek.
 2. Wystarczającej objętości chłodniejszej wody, by schłodzić mieszankę do temperatury ciała idealnej do podania dziecku.

W przypadku mniejszych porcji ilość gorącej wody nie zdołałaby prawidłowo rozpuścić proszku, a ilość chłodnej wody nie wystarczyłaby do rozrzedzenia i schłodzenia mieszanki od początkowej temperatury 70°C.

Dioda ostrzegawcza wysokiej temperatury wciąż się włącza, a ja nie wiem dlaczego. Jak mogę ją wyłączyć?

To światło ostrzegawcze powinno włączać się tylko w sytuacji przepłukiwania urządzenia gorącą wodą w trybie czyszczenia. W każdych innych okolicznościach należy uzupełniać zbiornik zimną wodą z kranu.

Urządzenie Perfect Prep zostało wyposażone w czujnik mierzący temperaturę wody w zbiorniku, który nie dopuszcza do podawania wody do butelki, jeśli jej temperatura przekracza 25°C. To kluczowa funkcja bezpieczeństwa gwarantująca, że mleko dla dziecka nigdy nie będzie zbyt gorące.

Wysoka temperatura wody w kranie bywa problemem w cieplejszych krajach, ale może się też zdarzyć w chłodniejszych strefach klimatycznych, gdzie — zwłaszcza podczas letnich upałów — temperatura wody w rurach wzrasta. Dlatego zalecamy, by po otwarciu kranu z zimną wodą odczekać 10 sekund przed napełnieniem zbiornika.

Urządzenie Perfect Prep należy stawiać w chłodnym i suchym miejscu, z dala od bezpośredniego światła słonecznego i urządzeń emitujących ciepło. Zapobiegnie to nadmiernemu nagrzaniu wody w zbiorniku.

Aby urządzenie nie rozgrzewało się…

 • Trzymaj je z dala od bezpośredniego światła słonecznego.
 • Regularnie uzupełniaj zbiornik zimną wodą zamiast pozostawiać urządzenie w pełni napełnione przez dłuższy czas, co może wzmagać jego rozgrzewanie.
 • Przechowuj dzbanek z zimną wodą w lodówce.
 • Dodaj kilka kostek lodu do dozownika.

Na jak długo można pozostawić wodę w zbiorniku? 

Woda jest środkiem spożywczym, a więc zalecamy jej wykorzystanie w ciągu 1-2 dni. Jeśli woda pozostaje w dozowniku dłużej, należy ją wylać i wlać świeżą przed kolejnym użyciem urządzenia.

Jak często należy wymieniać filtr?

Zazwyczaj filtr wystarcza na około 3 miesiące, ale jego żywotność zależy od częstotliwości używania urządzenia oraz wielkości porcji. Dioda ostrzegawcza poinformuje użytkownika o konieczności wymiany filtra.

Pierwsze światło (jeśli świeci jednostajnie) ma charakter czysto kontrolny. Kiedy zacznie migać, należy wymienić filtr.

Dlaczego ilość mleka jest większa lub mniejsza od oczekiwanej?

Jak wszystkie podobne urządzenia, Perfect Prep ma tolerancję ilości dozowanej wody na poziomie +/- 5%. Dodatkowo należy uwzględnić potencjalną tolerancję miarek znajdujących się na naszych butelkach Close to Nature.

Oznacza to, że porcje mniejsze niż 100 ml mogą różnić się o +/- 5 ml, a porcje większe niż 100 ml o +/- 5%.

Połączenie tych dwóch czynników — tolerancji urządzenia oraz butelki — może sprawić, że porcja przygotowanego mleka wyda się niedokładna.

Wszystkie nasze butelki Closer to Nature spełniają, a nawet przekraczają, wymogi progów tolerancji objętości określone przez europejską normę EN 14350.

Choć nie produkujemy mleka modyfikowanego, nasza analiza zaleceń wiodących marek wykazała, że ważące powyżej 4 kg dziecko potrzebuje porcji pokarmu o objętości 120 ml. Trudno jest zalecić odpowiednią ilość pokarmu od pewnego wieku, ponieważ waga każdego noworodka jest inna. Niektóre dzieci przyjmują 120 ml pokarmu w kilka tygodni po narodzinach, inne później.

Czasami podczas wymiany filtra do wody na powierzchni wkładu widoczne są czarne drobiny. Co to takiego?

Na opakowaniu lub powierzchni wkładu może gromadzić się niewielka ilość czarnego osadu węglowego; to normalne zjawisko i nie stanowi powodu do niepokoju. Drobiny te są nieszkodliwe i znikną podczas początkowej konfiguracji filtra po zanurzeniu w czystej, świeżej wodzie.

Węgiel zastosowany w filtrze posiada certyfikat materiałów przeznaczonych do kontaktu z żywnością, dlatego nie stanowi dla malucha żadnego zagrożenia.

Czyszczenie urządzenia

Podobnie jak w przypadku każdej innej metody przygotowywania pokarmu dla dziecka należy przestrzegać odpowiednich wymogów higieny podczas używania i konserwacji urządzenia Perfect Prep.

W codziennym postępowaniu bardzo ważne jest zachowanie najprostszych zasad, takich jak przechowywanie mleka modyfikowanego z dala od dozownika wody oraz trzymanie filtra wyłącznie za jego górną część. Pamiętaj, aby dotykać urządzenia wyłącznie czystymi rękami, utrzymywać czystość wszystkich powierzchni pozostających w styczności z urządzeniem i jego elementami oraz unikaj narażania urządzenia na bezpośrednie światło słoneczne i kontakt ze źródłami ciepła.

Wytyczne dotyczące regularnego czyszczenia

Ze względów bezpieczeństwa i dla zachowania higieny należy regularnie czyścić urządzenie. Zalecamy wykonywanie cyklu czyszczenia urządzenia co 4 tygodnie, przy każdej wymianie filtra Tommee Tippee lub jeśli urządzenie nie było używane przez 7 dni.

Zdejmij pokrywę, wyjmij dozownik na wodę, zdejmij podstawę na butelkę i odstaw na bok filtr (górną częścią do dołu). Wyczyść zewnętrzną powierzchnię urządzenia czystą szmatką (zaleca się użycie płynu antybakteryjnego), pamiętając o wszystkich zakamarkach oraz miejscu pod wylewką dozownika. W tym samym czasie umyj pokrywę, dozownik i podstawę na butelkę gorącą wodą z mydłem, dokładnie wypłucz i pozostaw do naturalnego wyschnięcia (nie używaj ręczników kuchennych ani ścierek do ich wysuszenia).

Podłącz urządzenie do prądu; zaświeci się dioda ostrzeżenia o pustym zbiorniku wody.

Czyszczenie urządzenia

Do początkowego cyklu czyszczenia będzie potrzebna tylko gotująca się woda…

 1. Naciśnij przycisk czyszczenia z boku urządzenia na 2 sekundy, by rozpocząć cykl czyszczenia. Zaświeci się dioda cyklu czyszczenia.
 2. Opróżnij zawartość pojemnika, z którego będziesz korzystać.
 3. Zagotuj świeżą wodę w czajniku. Umieść w urządzeniu wyczyszczony dozownik na wodę i napełnij go wrzątkiem. Podstaw opróżniony pojemnik pod wylewkę dozownika.
  Naciśnij przycisk czyszczenia z boku urządzenia na 2 sekundy, by rozpocząć cykl czyszczenia. Zaświeci się dioda cyklu czyszczenia. Odczekaj do pełnego zakończenia cyklu; w razie potrzeby użyj funkcji pauzy.
 4. Po przepłynięciu wody przez system urządzenia zaświeci się dioda ostrzeżenia o pustym zbiorniku.
 5. Opróżnij zawartość pojemnika i podstaw go ponownie pod wylewkę dozownika.
 6. Włóż ponownie filtr Tommee Tippee do dozownika, uważając, by nie dotknąć żadnej jego części poza górną.
 7. Wlej świeżą, zimną wodę do dozownika i po napełnieniu nałóż pokrywkę. Zaczekaj na pobranie wody przez system i zgaśnięcie diody ostrzeżenia o pustym zbiorniku zgaśnie.
 8. Aby przygotować urządzenie do następnego użycia, ustaw pokrętło na 120 ml (4 oz) i naciśnij przycisk start/stop — zostanie podana porcja zimnej wody. Po zakończeniu tego etapu ponownie naciśnij przycisk start/stop, aby urządzenie podało pozostałą ilość wody w celu ukończenia cyklu.
 9. Wylej zawartość tej pierwszej butelki po czyszczeniu.
 10. Następnie zamocuj wyczyszczoną podstawę na butelkę — urządzenie jest teraz gotowe do użycia.

W przypadku nieużywania urządzenia przez 7 lub więcej dni dostępne są dwie opcje czyszczenia:

 1. Użyj zimnego wodnego roztworu do sterylizacji (zgodnie ze wskazówkami producenta dla rozpuszczenia w 1,8 l wody), dodając wymaganą ilość do zbiornika z wodą. Napełnij zbiornik zimną wodą do linii maksymalnej objętości i podstaw odpowiedni pojemnik pod wylewkę dozownika.
 2. Wlej 1 litr czystego/białego octu (klasy spożywczej) do zbiornika z wodą. Dopełnij zbiornik do linii maksymalnej objętości świeżo zagotowaną wodą i podstaw odpowiedni pojemnik pod wylewkę dozownika.

UWAGA: W przypadku jednoczesnej zmiany filtra do wody Tommee Tippee naciśnij przycisk wymiany filtra na 2 sekundy, by wyczyścić pamięć urządzenia przed ponownym użyciem.


Dlaczego moje urządzenie podaje dwie porcje zimnej wody po wyczyszczeniu?

To całkiem normalne! Po każdym cyklu czyszczenia urządzenie Perfect Prep podaje zimny strumień wody jako „początkowy wrzątek”, po czym drugi strumień chłodnej wody — oba należy wylać zgodnie z instrukcjami dotyczącymi konfiguracji i czyszczenia. Dalej urządzenie Perfect Prep będzie działało jak zwykle, dozując początkowy strumień gorącej wody, a następnie dodając schłodzoną, filtrowaną wodę, by uzyskać idealną temperaturę pokarmu dla Twojego dziecka.