Wsparcie produktowe

Uzyskaj pomoc dotyczącą posiadanych produktów

Nie wiesz, jak używać jednego z naszych produktów?

Nie masz pewności, jak je czyścić?

Znajdź wszystkie przydatne informacje właśnie tutaj.

Podgrzewacz do butelek i pokarmu Easi-Warm


Podgrzewacz do butelek i pokarmu Easi-Warm

Wprowadzenie

Czy masz pytania dotyczące używania podgrzewacza do butelek i pokarmu Tommee Tippee? Tu znajdziesz na nie odpowiedzi.

UŻYWANIE PODGRZEWACZA DO BUTELEK I POKARMU

Szybkość ogrzania mleka lub jedzenia dla dziecka w podgrzewaczu do butelek i pokarmu będzie zależeć od rozmiaru butelki lub pojemnika oraz temperatury początkowej mleka lub pożywienia (np. temperatura pokojowa 20˚C lub po wyjęciu z lodówki – 5˚C).

Zalecamy używanie ustawienia 3 do podgrzania pokarmu i 2 do podtrzymania ciepłej temperatury. Ustawienie 1 to czas minimalny i nie powinno ono służyć do podgrzewania.

NIE podgrzewaj mleka ani pokarmu w podgrzewaczu dłużej niż przez 30 minut.

Podgrzewanie butelek

 1. Włóż butelkę z mlekiem do podgrzewacza.
 2. Napełnij podgrzewacz wodą za pomocą dzbanka lub butelki, nie przekraczając maksymalnej linii pojemności (chyba że używasz 150 ml). W przypadku mniejszych butelek napełnij podgrzewacz wodą aż do dolnej granicy pierścienia. Nigdy nie dopuszczaj, aby woda sięgnęła ponad szyjkę butelki z pokarmem.
 3. Przed podłączeniem urządzenia do sieci elektrycznej sprawdź, czy pokrętło podgrzewacza wskazuje ustawienie 1. Pamiętaj, aby mieć suche ręce.
 4. Podłącz podgrzewacz do sieci i włącz go.
 5. Przekręć pokrętło do ustawienia 3. Pomarańczowa dioda włączy się, wskazując, że urządzenie jest włączone i rozgrzewa się.
 6. Po podgrzaniu wody pomarańczowa dioda wyłączy się, by zapobiec przegrzaniu wody. Nie znaczy to jednak, że mleko jest gotowe do podania. Sprawdź tabelę czasów podgrzewania, by dowiedzieć się, jak długo należy podgrzewać mleko.
 7. Podgrzej mleko do żądanej temperatury, postępując zgodnie ze wskazówkami podgrzewania, by uniknąć przegrzania pokarmu.
 8. Ostrożnie wyjmij butelkę, ponieważ woda w podgrzewaczu będzie gorąca.
 9. Dla bezpieczeństwa zawsze sprawdzaj temperaturę mleka na wrażliwej części Twojego ciała przed podaniem dziecku. Uważaj, aby nie przegrzać mleka. Delikatnie zamieszaj butelką przed podaniem jej dziecku.
 10. Między karmieniami butelkę można ponownie umieścić w podgrzewaczu (ustawienie 2), aby mleko pozostało ciepłe. Termostat będzie utrzymywał odpowiednią temperaturę wody. Dioda zmieni kolor na pomarańczowy dopiero wtedy, gdy woda ostygnie, wskazując nagrzewanie się urządzenia.
 11. Po karmieniu skręć pokrętło z powrotem do ustawienia 1 i odłącz podgrzewacz od sieci elektrycznej.
 12. Wylej wodę z urządzenia i wytrzyj do sucha.

Podgrzewanie słoiczków z pokarmem dla niemowląt

 1. Zdejmij nakrętkę ze słoiczka i włóż go do podgrzewacza.
 2. Napełnij podgrzewacz wodą do wewnętrznej krawędzi za pomocą dzbanka lub butelki. Upewnij się, że poziom wody nie sięga brzegu słoiczka.
 3. Przed podłączeniem urządzenia do sieci elektrycznej sprawdź, czy pokrętło podgrzewacza wskazuje ustawienie 1.
 4. Podłącz podgrzewacz do sieci i włącz go.
 5. Przekręć pokrętło na ustawienie 3, aby podgrzać pokarm. Pomarańczowa dioda włączy się, wskazując, że urządzenie jest włączone i rozgrzewa się.
 6. Po podgrzaniu wody pomarańczowa dioda wyłączy się, by zapobiec przegrzaniu wody. Nie znaczy to jednak, że jedzenie jest gotowe do podania.
 7. Podgrzej pokarm do wymaganej temperatury. Postępuj zgodnie ze wskazówkami dotyczącymi podgrzewania, aby nie przegrzać pokarmu.
 8. Ostrożnie wyjmij słoiczek, ponieważ woda w podgrzewaczu będzie gorąca.
 9. Dla bezpieczeństwa zawsze sprawdzaj temperaturę pokarmu na wrażliwej części Twojego ciała przed podaniem dziecku. Uważaj, aby nie przegrzać pokarmu.
 10. W trakcie karmienia można ponownie umieścić słoiczek w podgrzewaczu (ustawienie 2), aby jedzenie pozostało ciepłe. Termostat będzie utrzymywał odpowiednią temperaturę wody. Dioda zmieni kolor na pomarańczowy dopiero wtedy, gdy woda ostygnie, wskazując nagrzewanie się urządzenia.
 11. Po karmieniu skręć pokrętło z powrotem do ustawienia 1 i odłącz podgrzewacz od sieci elektrycznej.
 12. Wylej wodę z urządzenia i wytrzyj do sucha.

  Objętość paszy
  150ml Tommee Tippee Butelki 260ml Tommee Tippee Butelki
  340ml Tommee Tippee Butelki
  Słoik z jedzeniem 113g
  Ustawienie 3 3 3 3
  Od przyjaciółki 5°C
  5 minuty 8 minuty 10.5 minuty 16 minuty
  Temperatura pokojowa 5°C
  4 minuty 6 minuty 8 minuty 13 minuty

Czyszczenie i konserwacja

Czyszczenie podgrzewacza do butelek i pokarmu

Przed czyszczeniem odłącz podgrzewacz od sieci elektrycznej i zaczekaj, aż ostygnie. Po każdym użyciu wylej pozostałą w podstawie urządzenia wodę, przechylając ją w bok nad zlewem.

Wytrzyj urządzenie do czysta, używając tylko wilgotnej szmatki. Nie używaj ściernych środków czyszczących ani nie dopuszczaj do kontaktu urządzenia z rozpuszczalnikami ani silnymi preparatami chemicznymi, gdyż może to spowodować jego uszkodzenie.

Odkamienianie podgrzewacza do butelek i pokarmu

Złogi kamienia mogą zakłócać prawidłowe działanie podgrzewacza. Aby zagwarantować jego sprawną eksploatację, zalecamy usuwanie kamienia z następującą częstotliwością:

Woda twarda – co 7 dni

Woda średnio twarda – co 14 dni

Woda miękka – co 21 dni

Informacje o jakości wody można uzyskać u operatora sieci wodociągowej.

1.Do odkamienienia użyj dowolnego środka do usuwania kamienia ze stali nierdzewnej, np. odkamieniacza do czajników, żelazek i ekspresów do kawy. Użyj zgodnie ze wskazówkami producenta.

2.Do usunięcia kamienia z podgrzewacza możesz również użyć białego octu.

NIE używaj metalowych przedmiotów ani drucianych zmywaków do czyszczenia podgrzewacza do butelek i pokarmu. NIE używaj wybielacza do czyszczenia podgrzewacza do butelek i pokarmu. NIE używaj materiałów ściernych ani produktów antybakteryjnych.

Często Zadawane Pytania

Jak usunąć kamień?

Odkamienianie jest bardzo łatwe, ale najpierw pozostaw podgrzewacz do ostygnięcia i odłącz go od sieci elektrycznej. Zalecamy użycie środka do usuwania kamienia ze stali nierdzewnej, np. odkamieniacza do czajników, żelazek i ekspresów do kawy. Oraz postępowanie zgodnie z instrukcjami producenta. Jeśli chcesz, możesz użyć białego octu.

Dlaczego należy usuwać kamień?

Proces odkamieniania usuwa z systemu osady wapnia i innych minerałów, które mogą zakłócać prawidłowe działanie urządzenia lub skrócić jego żywotność.

Jak często powinno się usuwać kamień?

To zależy od miejsca zamieszkania. Jeśli okoliczna woda jest twarda, usunięcie kamienia może być konieczne co 7 dni. W przypadku średniej wody odkamienienie będzie konieczne co 14 dni, a miękkiej — co 21 dni. Informacje o jakości wody można uzyskać u operatora sieci wodociągowej. Dobrym wyznacznikiem częstotliwości odkamieniania będzie też szybkość osadzania się kamienia w Twoim czajniku.

Czy mogę podgrzewać w urządzeniu saszetki z jedzeniem?

Nie, ten podgrzewacz jest przeznaczony wyłącznie do butelek i słoiczków z pokarmem. Mamy jednak w naszym asortymencie podgrzewacz Advanced do podgrzewania woreczków i saszetek.

Ile czasu zajmuje podgrzanie butelki/słoiczka?

To zależy od rozmiaru butelki lub słoiczka oraz temperatury ich zawartości. Zależy to również od temperatury wody wlanej do urządzenia.

Oto nasze wskazówki dotyczące czasów podgrzewania:

Czy mogę podgrzewać butelki szklane lub silikonowe w tym podgrzewaczu?

Tak.