Wsparcie produktowe

Uzyskaj pomoc dotyczącą posiadanych produktów

Nie wiesz, jak używać jednego z naszych produktów?

Nie masz pewności, jak je czyścić?

Znajdź wszystkie przydatne informacje właśnie tutaj.

Kubek treningowy Sippee


Kubek treningowy Sippee

Wprowadzenie

Dziękujemy za zakup kubka z zaworem Tommee Tippee Superstar™ Sippee lub Sportee. Na tej stronie zawarliśmy pomocne wskazówki dotyczące bezpiecznego korzystania z niego, instrukcje dotyczące czyszczenia i konserwacji oraz odpowiedzi na najczęściej nurtujące użytkowników pytania.

OSTRZEŻENIE!

Dla zdrowia i bezpieczeństwa Twojego dziecka…

  • Zawsze należy używać produktu pod nadzorem osoby dorosłej. Przypadki pozostawienia małego dziecka bez opieki z akcesoriami służącymi do picia skutkowały wypadkami, takimi jak upadki i odłączenie elementów produktu.
  • Nigdy nie używaj ustników czy słomek jako smoczków uspokajających.
  • Po zauważeniu pierwszych oznak uszkodzenia lub zużycia wyrzuć kubek.
  • Nieużywane elementy kubka przechowuj w miejscu niedostępnym dla małych dzieci.
  • Nigdy nie przywiązuj do kubka sznurków, wstążek, kokardek ani luźnych elementów garderoby. Dziecko może się w nie zaplątać.
  • Aby uniknąć poparzeń, nie nalewaj do kubka gorących płynów.
  • Nie używaj kubka ani żadnej jego części jako zabawki.

Pamiętaj, że ciągłe i długotrwałe ssanie płynów prowadzi do próchnicy, nawet w przypadku podawania płynów niesłodzonych. Ryzyko próchnicy wzrasta, kiedy dziecku wolno korzystać z kubka przez dłuższy czas w ciągu dnia oraz szczególnie w nocy, gdy produkcja śliny jest ograniczona lub kubek służy za smoczek uspokajający.

Przechowywanie i użytkowanie

Podobnie jak w przypadku większości kubków treningowych, nasze kubki są przeznaczone do picia mleka, wody lub klarownych soków. Nie wlewaj do kubka napojów gazowanych, mleka w proszku ani gorących płynów.

Ważne jest, aby sprawdzić kubek przed każdym użyciem. Nie przechowuj ani nie pozostawiaj kubka w miejscu mocno nasłonecznionym lub w pobliżu źródeł ciepła, ani nie zezwalaj na kontakt produktu z rozpuszczalnikiem lub silnymi środkami chemicznymi.

Ten kubek…

  • nie nadaje się do wkładania do tradycyjnego piekarnika, piekarnika mikrofalowego ani żadnego innego urządzenia podgrzewającego.
  • nie nadaje się do podgrzewania w kuchence mikrofalowej, z wyjątkiem sterylizacji. Więcej informacji zawierają instrukcje dotyczące czyszczenia i sterylizacji.

Instrukcje dotyczące czyszczenia i sterylizacji kubka

Instrukcje dotyczące czyszczenia i sterylizacji kubka

Przed pierwszym użyciem rozłóż wszystkie elementy kubka i dokładnie umyj. Włóż wszystkie elementy do wrzącej wody na 5 minut, aby je wysterylizować. Nie zalecamy tego postępowania w przypadku naszych kubków termicznych. Ich sterylizację przeprowadzaj wyłącznie metodą na zimno, z użyciem tabletki/roztworu środka do sterylizacji. Wszystkie inne kubki można sterylizować metodą parową (sterylizacja elektryczna lub w mikrofali), przez wygotowanie lub na zimno z użyciem tabletki/środka do sterylizacji.

Wszystkie części kubka można myć w zmywarce, ale pamiętaj o umieszczeniu ich na górnej półce i nieużywaniu żadnych rozpuszczalników ani silnych środków chemicznych. Aby uniknąć zaplamienia, nie dopuszczaj do kontaktu kubka z produktami żywnościowymi na bazie tłuszczu, np. sosami z dodatkiem pomidorów.

Umyj dokładnie kubek przed każdym użyciem i zawsze niezwłocznie po użyciu. Aby umyć kubek…

1. Odkręć wieczko i kciukiem wypchnij zawór.

2. Rozłącz 2 części zaworu (miękką i twardą).

3. Dokładnie umyj wszystkie elementy, w tym rączki kubka (jeśli są używane) w ciepłej mydlanej wodzie i spłucz czystą wodą. Nie używaj szczotki do czyszczenia miękkiej części zaworu, by uniknąć jej uszkodzenia.

Instrukcje dotyczące składania kubka

Po myciu zawsze strząśnij z elementów kubka nadmiar wody i pozostaw je do naturalnego wyschnięcia przez złożeniem kubka.

Kubek może przeciekać lub utrudniać dziecku picie, jeśli nie zostanie złożony we właściwy sposób, czyli tak jak poniżej…

4. Złóż obie części zaworu (twardą i miękką) i ściśnij razem.

5 (a). Upewnij się, że części A i B strony miękkiej zostały całkowicie przepchnięte przez otwory w stronie twardej. Jest to niezbędny warunek poprawnego działania zaworu.

5 (b). Przed użyciem upewnij się, że nacięcie B się otwiera, ściskając kopułę.

6. Załóż ponownie zawór na wieczko i mocno wciśnij aż do kliknięcia bocznych bolców. Załóż ponownie rączki kubka (jeśli są dołączone). Zakręć wieczko kubka.

Często Zadawane Pytania

Dlaczego mój kubek Superstar™ przecieka?

Bardzo nam przykro to słyszeć! Przyczyną nieszczelności kubka jest z reguły jego nieprawidłowe złożenie, ponieważ zawór został zaprojektowany tak, aby zapewnić 100% szczelności. Upewnij się więc, że zawór został złożony poprawnie (zgodnie z instrukcjami powyżej) oraz mocno zakręć wieczko kubka. Jeśli powyższe wskazówki nie rozwiązują problemu, skontaktuj się z nami, a my chętnie udzielimy dalszej pomocy.