Wsparcie produktowe

Uzyskaj pomoc dotyczącą posiadanych produktów

Nie wiesz, jak używać jednego z naszych produktów?

Nie masz pewności, jak je czyścić?

Znajdź wszystkie przydatne informacje właśnie tutaj.

Izolowany kubek ze słomką


Izolowany kubek ze słomką

Kubek ze słomką Superstar™ – wsparcie produktowe

Dziękujemy za zakup kubka ze słomką Tommee Tippee Superstar™. Na tej stronie zawarliśmy pomocne wskazówki dotyczące bezpiecznego korzystania z niego, instrukcje dotyczące czyszczenia i konserwacji oraz odpowiedzi na najczęściej nurtujące użytkowników pytania.

Jak używać izolowanego kubka ze słomką Superstar™?

Przechowywanie i użytkowanie

Podobnie jak w przypadku większości kubków treningowych, nasze kubki są przeznaczone do picia mleka, wody lub klarownych soków. Nie wlewaj do kubka napojów gazowanych, mleka w proszku ani gorących płynów.

Ważne jest, aby sprawdzić kubek przed każdym użyciem. Nie przechowuj ani nie pozostawiaj kubka w miejscu mocno nasłonecznionym lub w pobliżu źródeł ciepła, ani nie zezwalaj na kontakt produktu z rozpuszczalnikiem lub silnymi środkami chemicznymi.

Ten kubek…

  • nie nadaje się do wkładania do tradycyjnego piekarnika, piekarnika mikrofalowego ani żadnego innego urządzenia podgrzewającego.
  • nie nadaje się do podgrzewania w kuchence mikrofalowej, z wyjątkiem sterylizacji. Więcej informacji zawierają instrukcje dotyczące czyszczenia i sterylizacji.

Instrukcje dotyczące czyszczenia kubka

Przed pierwszym użyciem rozłóż wszystkie elementy kubka i dokładnie umyj. Włóż wszystkie elementy do wrzącej wody na 5 minut, aby je wysterylizować. Nie zalecamy tego postępowania w przypadku naszych kubków termicznych. Ich sterylizację przeprowadzaj wyłącznie metodą na zimno, z użyciem tabletki/roztworu środka do sterylizacji. Wszystkie inne kubki można sterylizować metodą parową (sterylizacja elektryczna lub w mikrofali), przez wygotowanie lub na zimno z użyciem tabletki/środka do sterylizacji.

Wszystkie części kubka można myć w zmywarce, ale pamiętaj o umieszczeniu ich na górnej półce i nieużywaniu żadnych rozpuszczalników ani silnych środków chemicznych. Aby uniknąć zaplamienia, nie dopuszczaj do kontaktu kubka z produktami żywnościowymi na bazie tłuszczu lub sosami z dodatkiem pomidorów, a do czyszczenia miękkiej części zaworu nie używaj szczotki, by uniknąć uszkodzeń.

Umyj dokładnie kubek przed każdym użyciem i zawsze niezwłocznie po użyciu. Aby umyć kubek…

1. Odkręć wieczko i otwórz nasadkę z zawiasem, aby odsłonić słomkę.

2. Wyjmij twardy ustnik.

3. Kciukiem wypchnij twardą część zaworu od spodu wieczka.

4. Odłącz silikonową słomkę od spodu wieczka.

5. Umyj dokładnie wszystkie elementy w ciepłej mydlanej wodzie i spłucz czystą wodą.

Instrukcje dotyczące składania kubka

Po myciu zawsze strząśnij z elementów kubka nadmiar wody i pozostaw je do naturalnego wyschnięcia przez złożeniem kubka.

Kubek może przeciekać lub utrudniać dziecku picie, jeśli nie zostanie złożony we właściwy sposób, czyli tak jak poniżej…

6. Zestaw silikonową słomkę i twardy zawór, ściśnij je razem. Upewnij się, że element A miękkiej strony całkowicie przeszedł przez otwór w twardej stronie zaworu. Jest to niezbędny warunek poprawnego działania zaworu.

7. (a/b) Załóż silikonową słomkę z twardym zaworem od spodu wieczka, ciągnąc za słomkę aż do kliknięcia. Mocno dociśnij twardą część zaworu, aż trzy bolce zablokują się w miejscu.

8. Załóż twardy ustnik, wciskając go w twardy zawór.

9. Zakręć wieczko kubka.

OSTRZEŻENIE!

Dlaczego mój kubek Superstar™ przecieka?

Bardzo nam przykro to słyszeć! Przyczyną nieszczelności kubka jest z reguły jego nieprawidłowe złożenie, ponieważ zawór został zaprojektowany tak, aby zapewnić 100% szczelności. Upewnij się więc, że zawór został złożony poprawnie (zgodnie z instrukcjami powyżej) oraz mocno zakręć wieczko kubka. Jeśli powyższe wskazówki nie rozwiązują problemu, skontaktuj się z nami, a my chętnie udzielimy dalszej pomocy.

OSTRZEŻENIE!

Dla zdrowia i bezpieczeństwa Twojego dziecka…

  • Zawsze należy używać produktu pod nadzorem osoby dorosłej. Przypadki pozostawienia małego dziecka bez opieki z akcesoriami służącymi do picia skutkowały wypadkami, takimi jak upadki i odłączenie elementów produktu.
  • Nigdy nie używaj ustników czy słomek jako smoczków uspokajających.
  • Po zauważeniu pierwszych oznak uszkodzenia lub zużycia wyrzuć kubek.
  • Nieużywane elementy kubka przechowuj w miejscu niedostępnym dla małych dzieci.
  • Nigdy nie przywiązuj do kubka sznurków, wstążek, kokardek ani luźnych elementów garderoby. Dziecko może się w nie zaplątać.
  • Aby uniknąć poparzeń, nie nalewaj do kubka gorących płynów.
  • Nie używaj kubka ani żadnej jego części jako zabawki.

Pamiętaj, że ciągłe i długotrwałe ssanie płynów prowadzi do próchnicy, nawet w przypadku podawania płynów niesłodzonych. Ryzyko próchnicy wzrasta, kiedy dziecku wolno korzystać z kubka przez dłuższy czas w ciągu dnia oraz szczególnie w nocy, gdy produkcja śliny jest ograniczona lub kubek służy za smoczek uspokajający.