Menu

Pamiętniki rodziców

„Spojrzał i rozpoznał mnie. Od zawsze wiedział, kim jestem.”

flag

Pierwsze dni były trudniejsze, niż się spodziewałam

EMILY, SAN FRANCISCO, CALIFORNIA


Spędziliśmy w szpitalu całe wieki. Franklin był podłączony do urządzenia wspomagającego oddychanie, a ja byłam na oddziale z innymi matkami. Frank zaraził się paciorkowcem B podczas porodu. A ja nie mogłam chodzić z powodu kontuzji mięśni doznanej podczas porodu, więc pielęgniarka musiała przewozić mnie na wózku do sali, gdzie mogłam go zobaczyć. Co kilka godzin kładli go na mnie, ale nie był na tyle silny, aby jeść.

Trzeciego dnia pozwolili mi spróbować nakarmić go piersią. Pielęgniarka wyciągnęła go z łóżeczka — był co najmniej dwa razy większy niż niektóre wcześniaki na oddziale — i podała mi go. Spojrzał mi prosto w oczy, tak jakby znał mnie od zawsze. Nigdy nie zapomnę tego spojrzenia. Szybko zaczął sam ssać mleko. Ale wtedy włączył się alarm i pielęgniarka musiała go zabrać. Podali mu tlen i minęło sporo czas, aż oddech wrócił do normy. Wydawało się, że mijają godziny, ale chyba była to kwestia kilka minut.

Jednak potem wszystko się zmieniło. Spojrzał i rozpoznał mnie. Od zawsze wiedział, kim jestem. Byłam przekonana, że tak długo, jak jesteśmy razem, wszystko jest możliwe. Wystarczy, że będziemy razem.

Kilka dni później Franklin pokonał infekcję, a ja mogłam zacząć sama chodzić. Ale patrząc wstecz na kilka pierwszych dni z moim dzieckiem, mam rozmyte wspomnienia. Moje dziecko było takie słabe i ja byłam bardzo słaba. Ale wiedziałam, że musimy trzymać się razem, i myślę, że właśnie to wyrwało nas z tarapatów. To było ciężkie przeżycie, gdy wieziono mnie na wózku do sali, aby zobaczyć dziecko. Ale trzymanie go w ramionach pozwoliło mi przetrwać trudne chwile. Byłam pełna ufności, że zabiorę go do domu, aby trzymać go codziennie, prawie przez cały dzień. Musiałam uwierzyć, że tak się stanie.


instruction-manual
Przeważnie byłem jedynym tatą, jednak szybko się przyzwyczaiłem
Przeczytaj historię Bena

Wygląda na to, że jesteś w innym kraju Czy chcesz zmienić wersję strony?

Zignoruj