Menu

Pamiętniki rodziców

„Postanowiłam spróbować 3-dniowej nauki korzystania z nocnika... nie można przecież ciągle sprzątać po kupce... więc doszłam do wniosku, że warto spróbować.”

flag

Koszmar nauki korzystania z nocnika

JILLIAN, NEW JERSEY


W lipcu Jacob skończył trzy latka. Mieliśmy nocnik z Elmo i zachęcałam synka, żeby po prostu siadał na nim w różnych miejscach w domu. Nie zadziałało, więc pomyślałam, że może uda mi się go czymś przekupić. M&M’s, lizaki – próbowałam wszystkiego, żeby tylko usiadł na nocniku i zrobił, co trzeba. Ale on mógł siedzieć tak przez dwie godziny i kiedy kończył lizaka, stwierdzał, że mu się nie chce. Po czym wstawał i robił kupę na dywan pięć minut później.

Jillian

Nauka korzystania z nocnika to był dramat, prawdziwa walka. Mój synek po prostu nie przejmował się tym, że jest mokry, ani tym, że ma kupę w pieluszce. Próbowałam wszystkiego, ale nic nie działało, więc przed Świętem Dziękczynienia postanowiłam wypróbować metodę trzydniową. Miałam już dosyć sprzątania jego kupek i szykował się długi weekend – pomyślałam, że warto spróbować. Zupełnie nic z tego nie wyszło, ale ponieważ teoretycznie po takim treningu nie można wrócić do pieluchy, wysłałam Jacoba z powrotem do szkoły bez niej. Oczywiście zdarzały mu się wpadki. Nauczyciele nie chcieli się tym zajmować, więc musiałam na nowo zakładać mu pieluchomajtki.

Ciągle mi powtarzał: „Mamo, kiedy będę miał cztery latka, będę już sikał do nocnika”. Było to jednak średnio pocieszające, więc nie przestawałam próbować. On jednak bynajmniej nie był zainteresowany. Pamiętam, jak jedna z moich ciotek mówiła: „Jillian, twoje nerwy nic tu nie pomogą. Zacznie korzystać z nocnika, kiedy będzie na to gotowy. Nie martw się, do wesela się nauczy!”

Postanowiłam wyluzować (albo tak mi się zdawało)… Jakiś czas później, kiedy Jacob zakończył w szkole etap trzylatków, zwrócił się do mnie i powiedział: „Mamo, jestem teraz w czterolatkach i nie chcę już więcej nosić pieluch”. Cztery lata kończył wprawdzie dopiero za miesiąc, ale nie miało to żadnego znaczenia. Uznał, że jest gotowy, i w dwa dni nauczył się korzystać z nocnika. W dzień i w nocy. Całkowicie odmówił zakładania pieluch. Chciało mi się śmiać. Okazało się, że jest tak, jak mówią: kiedy dziecko jest gotowe, po prostu zaczyna korzystać z nocnika.

search-engines
Kiedy urodziło się dziecko numer dwa, to ja miałam problem.
Przeczytaj historię Rachel

Wygląda na to, że jesteś w innym kraju Czy chcesz zmienić wersję strony?

Zignoruj