Menu

Moje dziecko nie akceptuje butelki

Nie jest to odosobniony przypadek — będzie lepiej.

Niezależnie od tego, czy przechodzisz z piersi na butelkę, czy karmienie mieszane, jeśli Twój maluch nie akceptuje butelki, jest to dość frustrujące. To z pewnością skłoni cię do zastanowienia się, kto tak naprawdę rządzi w tej relacji!

Jest to problem, z którym boryka się wielu rodziców i jest wiele porad na ten temat, ale nie ma magicznego rozwiązania. Zanim jednak wypróbujesz wszystkie marki butelek na rynku, pewna doza wytrwałości i kilka wskazówek przybliży cię nieco do celu i pozwoli zaoszczędzić pieniądze.

Bądźmy szczerzy, Twoje dziecko do tej pory cieszyło się luksusem i wygodą ciepłej piersi i nic innego mu tak wspaniale tego nie zastąpi. Tak więc oczekiwanie natychmiastowych rezultatów jest raczej nierealne (ale jeśli Ci się uda, uczcij to!). Im dłużej Twoje dziecko było karmione piersią, tym bardziej butelka nie zrobi na nim wrażenia. Przygotuj się więc, że może nie pójdzie tak płynnie, jak można by się tego było spodziewać.

Jednak zanim zaczniesz rwać sobie włosy z głowy, pamiętaj, że większość dzieci przechodzi przez ten proces i na koniec się udaje. Oto kilka najlepszych sposobów, które możesz wypróbować, jeśli Twoje dziecko nie akceptuje butelki.

Rozpocznij wcześnie

Jeśli przechodzisz na butelkę, ponieważ wracasz do pracy, daj sobie i swojemu dziecku mnóstwo czasu na wprowadzenie nowej rutyny. Jeśli planujesz przejście na mleko modyfikowane, spróbuj przyzwyczaić dziecko do butelki z mlekiem z piersi, zanim przejdziesz na mleko modyfikowane.

Pamiętaj, że większość dzieci przechodzi przez ten proces i na koniec się udaje.

Włącz do karmienia ochotników

Wyobraź sobie, że jesteś na diecie i jesz swój zdrowy obiad, a przed Tobą na stole leży ogromne ciastko. Nic dziwnego, że niemowlę nie chce jeść, gdy ma przed sobą właśnie to, czego chce najbardziej (Twoja pierś). Spróbuj przekonać inną osobę do nakarmienia dziecka. Nie bądź w pobliżu, aby nie przypominać maluchowi o tym, co lubi najbardziej.

Dziecko przyglądające się butelce

DZIECKO WOLI BYĆ BLIŻEJ PIERSI

Smoczek na butelce kształtem przypominający pierś, może pomóc w zaakceptowaniu go przez dziecko. Smoczki Tommee Tippee są najbardziej zbliżone do kształtu piersi i nie utrudniają ruchu. Dlatego też jest bardziej prawdopodobne, że dziecko je zaakceptuje.

BUTELKOWA OBSESJA

Gdy wypróbowałaś już wszystkie sposoby, możesz ulec pokusie przetestowania różnych butelek i smoczków, dopóki dziecko nie zaakceptuje jednej z nich. Za każdym razem, gdy próbujesz butelki, dziecko będzie się z nią czuło nieco bardziej komfortowo. Zakładając, że wypróbowałaś już wszystkie sposoby, 6 prób tej samej butelki może okazać się bardziej skuteczne niż wypróbowanie 6 różnych butelek. Zaoszczędź pieniądze i daj szansę butelce, która Twoim zdaniem najlepiej naśladuje kształt i ruch piersi.

Zapytaliśmy rodziców o porady dotyczące karmienia butelką. Poznaj sprawdzone sposoby innych rodziców.
Czytaj więcej

Wygląda na to, że jesteś w innym kraju Czy chcesz zmienić wersję strony?

Zignoruj