Menu

Pamiętniki rodziców

„Poczułam się jakbym na powrót stawała się sobą.”

flag

Powrót do pracy był dla mnie naprawdę ważny

AMY, OAKLAND, CALIFORNIA


Kiedy Ruby miała trzy miesiące, zaczęłam myśleć o powrocie do pracy. Jestem niezależną pisarką, a moja praca zawsze stanowiła dużą część mojej tożsamości. W związku z dzieckiem czułam się odizolowana, więc powrót do pracy, kontakty z klientami i współpraca z innymi pisarzami były dla mnie naprawdę ważne. Poczułam się jakbym na powrót stawała się sobą.

Wiele moich przyjaciółek wróciło do pracy po trzech miesiącach, ale nie mamy rodziny w pobliżu, więc czekaliśmy, aż Ruby skończy sześć miesięcy. Zaczęłam pracować ze starymi klientami, wykorzystując drzemki Ruby do pisania. Potem, kiedy miała osiem miesięcy, mieliśmy okazję umieścić Ruby w żłobku, które przypadło nam do gustu i wykorzystaliśmy tę szansę. To wspaniałe miejsce, domowa opieka nad dziećmi, która znajduje się w odpowiedniej odległości od naszego domu. Wszystko ułożyło się po naszej myśli. To było jakiś miesiąc temu.

Poczułam się, jakbym na powrót stawała się sobą.

Nagle znowu pracuje na pełny etat. To była ogromna zmiana, jeśli chodzi o ilość czasu, jaką spędzałam z Ruby. Ale czuję się wspaniale, gdy znowu mogę pisać. Czasami mam poczucie winy, ale Ruby przeszła tę zmianę bardzo dobrze. Na przyzwyczajenie się do nowej sytuacji potrzeba było około tygodnia i godziny spania trochę się przestawiły na jakiś czas. Trochę marudziła i była zmęczona. Już od kilku miesięcy przyjmuje stałe pokarmy, karmię ją rano i wieczorem. W żłobku dostaje pyszne przekąski i lunch. Bardzo jej się podoba.

Wspaniale było móc przywrócić trochę porządku do mojej codziennej rutyny. Mam „godziny pracy”, na które mogę liczyć, zamiast próbować wydłużać czas drzemki. Rano mogę zostawić Ruby i odebrać ją na tyle wcześnie, że wieczorem spędzam z nią jeszcze dużo czasu. To sprawia, że naprawdę doceniamy nasze wspólne chwile. Jak poranki, kiedy jesteśmy małą trzyosobową jednostką. Te chwile są naprawdę wspaniałe.

Jaką radę dałabym innym mamom wracającym do pracy po porodzie? Jest ciężko i prawdopodobnie będziesz czuła się winna. Ale kiedy możecie być razem, bawiąc się na podłodze, w rzeczywistości dość łatwo jest nie myśleć o pracy. Po prostu odkładasz pracę na bok, aby być z dzieckiem i to jest naprawdę wspaniałe.


mothers-instinct-online
Spojrzał i rozpoznał mnie. Od zawsze wiedział, kim jestem.
Przeczytaj historię Emily

Wygląda na to, że jesteś w innym kraju Czy chcesz zmienić wersję strony?

Zignoruj