Menu

Czy można podgrzewać odciągnięte mleko z piersi?

Tak, można, w następujący sposób.

MMMM… KAŻDY Z NAS WIE, JAK PYSZNE JEST CIEPLUTKIE MLEKO. NIE MA WIĘC CO SIĘ DZIWIĆ, ŻE WIELE MALUCHÓW TEŻ LUBI CZUĆ W BRZUSZKU PRZYJEMNE CIEPŁO.

Podczas karmienia piersią dziecko pije mleko mające temperaturę krwi. Aby smakowało, nie trzeba go podgrzewać – temperatura pokojowa jest w porządku. Jednak kiedy podajesz je później, mleko jak najbardziej nadaje się do podgrzania – jest to bezpieczne i bardzo proste.

W zależności od tego, gdzie jesteś, do wyboru masz dwie opcje:

  • Umieść butelkę w misce z ciepłą wodą, a kiedy podgrzeje się do temperatury pokojowej, wstrząśnij butelkę, aby zapewnić jednakową temperaturę mleka. Zbyt długie podgrzewanie może doprowadzić do rozwoju bakterii – najlepiej nie przekraczać 15 minut.
Podróżny podgrzewacz do butelek
  • Jeśli chcesz mieć gwarancję idealnej temperatury pokarmu, skorzystaj z naszego podgrzewacza do butelek. Inteligentnie podgrzewa mleko do odpowiedniej temperatury, kierując się jego temperaturą początkową, rodzajem butelki i ilością mleka.
  • Jeśli jesteś poza domem, najlepiej sprawdzi się podróżny podgrzewacz do butelek – taki, jak ten na zdjęciu. Bez problemu zmieści się w torbie z akcesoriami dla malucha.

Za żadne skarby nie chcemy być posądzeni o pouczanie, ale… Błagamy! Nigdy nie gotuj mleka ani nie podgrzewaj go w kuchence mikrofalowej. Zniszczysz wszystkie cenne składniki odżywcze, a ponieważ temperatura nie będzie równomierna, możesz też poparzyć buzię dziecka.

Czy zastanawiało Cię, dlaczego ludzie wylewają kilka kropel mleka na nadgarstek, aby sprawdzić temperaturę pokarmu? Skóra w tym miejscu jest cieńsza i bardziej wrażliwa – podobna do skóry dziecka – dlatego nadgarstek to idealny wskaźnik temperatury. Mleko powinno się odczuwać jako ciepłe, nie gorące. Wszystko jasne? Zatem do karmienia!

Chcesz dowiedzieć się, co inne mamy mówią o karmieniu?

Refleksje mam na temat odciągania pokarmu

Przygotowaliśmy zbiór faktów Tommee Tippee dotyczących odciągania pokarmu. Obiecujemy, że jest to ważne, ale zaznaczamy, że bynajmniej nie jest sexy.
Czytaj więcej

Wygląda na to, że jesteś w innym kraju Czy chcesz zmienić wersję strony?

Zignoruj